Betine Sitesine Nasıl Ulaşırım?

Betine
Betine

Betine sitesi hakkında, resmi kurum yani bilgi teknolojileri iletişim kurumu aracılığı ile kapatılma kararı verilir. Peki betine sitesine nasıl ulaşırım? 3 farklı yöntemden herhangi bir tanesini tercih etmeniz, size uygun olan bir seçenek aracılığı ile kapatılmış siteye erişim sağlamanız elbette ki mümkün olacaktır. Bu yazıda sizlere, tek tek kullanabileceğiniz yöntemler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Betine DNS İle Erişim

Biraz teknik bilginiz bulunmuyor ise ya da internetten araştırma yapacak kabiliyete sahip iseniz, betine DNS ile erişim seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu seçenek nedir? Hemen sizlere anlatalım. Tabii ki bu konuda her türlü  yazılı desteği ve her türlü görsel desteği, internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile de elde etmeniz mümkün olacaktır. Önce internet sağlayıcılarını açmak suretiyle, arama motorları bölümüne, 2022 DNS adresleri, 2022 DNS sunucu adresleri gibi ifadeleri yazın. Karşınıza rakamsal değerlerden meydana gelmiş olan DNS sunucu adresleri çıkacaktır. Bunları bir yere not alın. Daha sonra bilgisayarlarınızı açın, internet bağlantı adınızı bulun. İnternet bağlantı adınız üzerinden hareket etmek sureti ile özellikler bölümünü kullanın. İlerlemek sureti ile buradan hareket edecek ve sizin sisteminizde kayıtlı halde bulunan DNS sunucu adreslerinin bulunduğu bölüme yani pencereye geleceksiniz. İnternet üzerinden yapmış olduğunuz araştırmalar ile bulmuş olduğunuz sunucu adreslerini yani rakamları, burada gördüğünüz sunucu adresleri bölümüne yani rakamların yerine yazacaksınız. Açık halde bulunan yani sizler tarafından açılan bütün pencereleri onaylamak sureti ile kapatacaksınız. Son aşamada, sitenin adresini yazdığınızda, doğru sunucu adresi bulunmuş ise, sitenin kapatılmasına rağmen açıldığını göreceksiniz.

Betine VPN İle Erişim

DNS gibi araştırma kökenli bir seçenek olmamak ile birlikte, yine de betine VPN ile erişim seçeneğinde de biraz bilginiz olması gerekecektir. Bunu da sizlere anlatalım ve en fazla kullanılan internet sağlayıcısı üzerinden yani Google Chrome üzerinden sizlere bir örnek verelim. Bu internet sağlayıcısını açın, açtıktan sonra adres satırları bölümüne bir şey yazmadan, boş bırakın. Ayarlar bölümüne gelin. Ekranın sağ tarafından hareket edeceksiniz. Ayarlar bölümüne gelin. Uzantılar şeklinde bir alt bölüm meydana getirildiğini göreceksiniz. Programda seçim işlemini yapın. Bu seçim işlemini yaptığınızda, iki muhtemel sonuç karşınıza çıkar. İlk sonuç, VPN uygulamasının indirilmiş olmasıdır. Bu durumda, bu yazının yani VPN yazısının yanında, etkin kıl şeklinde bir yazı ve işaretlenmesi gereken bir buton göreceksiniz. Bunu işaretleyin. Eğer uzantılar bölümüne geldiğinizde, VPN yazısını görmüyor iseniz, bu defa eklenti edinin seçeneği üzerinden hareket edeceksiniz. Bu seçenek üzerinden hareket etmek sureti ile VPN uzantısını indirecek ve etkin kıl kutusunu işaretleyeceksiniz. İşlem bu kadardır.

Betine giriş
Betine giriş

Betine Yeni Adres İle Giriş

Yukarıdakiler elbette ki size karmaşık gelebilir. Yapmak istemiyor olabilirsiniz. Yeterli teknik bilgiye sahip olabilirsiniz. Ancak bu siteye erişemeyeceksiniz ya da siteyi kullanamayacaksınız anlamına gelmemektedir. Ne yapılabilir? Netine yeni adres ile giriş işlemi tatbik edilebilir. Yeni adresi nedir? Yeni adres, şirket olarak da tanımlanacak bu siteyi kurup, işleten Limited Şirketinin hazırladığı adres anlamına gelmektedir. Hemen bu adresi alın, bu adresi internet sağlayıcılarına yazın ve siteyi kullanmaya, siteyi değerlendirmeye başlayın.

Betine Adresini Bulamıyorum

Sizlere, betine sitesine nasıl ulaşırım? Sorusunun karşılığında uygulanan ya da uygulayabileceğiniz üç farklı yöntem hakkında bilgi verilmiştir. Teknik yöntemler dışındaki en sağlıklı, pratik, hızlı ve güvenli yöntemin yeni giriş adresi olduğu da net bir şekilde anlatılmıştır. Peki adres bulma konusunda sıkıntı çekiyor iseniz, betine adresini bulamıyorum gibi bir olumsuzluğu yaşıyor iseniz, ne yapacaksınız? Nasıl en güvenli adresi yani en doğru adresi bulup, resmi bir şekilde siteye erişim sağlayacaksınız. Anlatalım, şöyle yapacaksınız, şimdi üye olanlar, üye olmak isteyenler ve ziyaretçiler için çok farklı seçenekler bulunabilmektedir. Önce üye olanlardan başlayalım. Hesap açmış olan şahıslar yeni adresi müşteri hizmetleri bildirimlerinden yani e-posta ve SMS üzerinden alabilirler. Müşteri hizmetleri mutlaka bildirim yapar. Siteyi ziyaret etmek isteyenler, üye olmak isteyenler ve elbette aynı zamanda üye olan şahıslar, betine Facebook, betine Instagram ve Twitter gibi sitenin resmi sosyal medya hesaplarından doğru ve güvenli bir şekilde adresi öğrenebilirler. Bunun yanında tüm bu zahmetlere katlanmadan da, sizlere sunmuş olduğumuz betine giriş linki gereken her türlü desteği sağlayacak ve sizi doğru ve güvenli adrese götürecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*